FotoMums.lt
 
Picture
Vieni spalvingiausių pasaulio paukščių – Pelėdinės papūgos (kakapo), nepaisant savo įspūdingos išvaizdos, grėsmingai nyksta. Tokių papūgų pasaulyje teliko 124.

Šis retas paukštis negali skraidyti ir gyvena medžiuose. Shane McInnes iš Naujosios Zelandijos nufotografuotas kadras su pelėdine papūga tapo laimėtoju konkurse, kuriame varžėsi 566 fotografijos su nykstančiais paukščiais iš viso pasaulio.
„Nedaug yra žmonių, kuriems pavyko pamatyti kakapo papūgą, jos retos ir jas sunku rasti, - sakė Andy Swash iš projekto „World's Rarest Project“ komandos, rengusios nuotraukų konkursą. – Kad padarytum tokį kadrą, neužtenka išeiti į kiemą ir paspausti fotoaparato mygtuką. Reikia keliauti ir pralaukti savaites ar net mėnesius, kol nufotografuosi tokį paukštį kaip pelėdinė papūga“.
Shane McInnes pasakoja, kad šie paukščiai gyvena atokiose vietovėse ir nebijo žmonių. Tai jam suteikė galimybę prie kakapo papūgos prieiti visai arti. Tačiau kitiems fotografams reikėjo pavargti kur kas labiau.
Kitoje konkurse dalyvavusioje fotografijoje užfiksuotas braziliškasis dančiasnapis, kuris gali būti randamas tik didelės tėkmės upėse Centrinėje Brazilijoje ir Vakarų bei Rytų Argentinoje. Šių paukščių populiacija yra vos 250, ir ji nuolatos mažėja dėl upių užterštumo.
Davido Boyle‘o užfiksuotai Kalėdų salos fregatai taip pat gresia išnykimas. Jų liko 1220 poros. Pagrindinė nykimo priežastis yra medžių kirtimas ir užterštumas. D.Boyle‘as taip pat laimėjo specialų prizą su kita fotografija, kurioje užfiksuotos geltonpilvės žolinės papūgėlės Tasmanijoje. Jų laisvėje gyvena apie 150.
Dar vienoje jo fotografijoje užfiksuotas skrendantis skiauterėtasis Azijos ibis, kuris sutinkamas tik Kinijos Shaanxi provincijoje. Šių paukščių likę vos 250, tačiau skaičius po truputį didėja, nes buvo imtasi specialių rūšies išsaugojimo priemonių.



Leave a Reply.